foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Piękne otoczenie, dużo zieleni, bliskość jezior i lasów sprawiają że pogoda jest u nas tylko dodatkiem.Położenie nasze wśród 3 jezior daje nieograniczone możliwości spędzenia rodzinnego urlopu, jak i krótkim wypadom weekendowym. To ciekawe miejsce na wędrówki rowerowe i piesze, malowniczy krajobraz, bogactwo ryb i ptaków umożliwia bliski kontakt z przyrodą. Ośrodek nasz to prawdziwa enklawa ciszy i spokoju.


REZERWACJA
Telefon: 504 035 434, 503 105 722
e-mail: info@okuninka-ranczo.pl

Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie

Okuninka-RANCZO

OŚRODEK WYPOCZYNKOWY

Atrakcja dla wędkarzy

        Zapraszamy wszystkich miłośników wędkarstwa do skorzystania z oferty naszego ośrodka wypoczynkowego, który położony jest w pobliżu trzech akwenów wodnych o specyficznym mikroklimacie i walorach krajobrazowych.

        Rozległe lasy i malowniczy corocznie zarybiany staw znajdujący się na terenie naszego ośrodka, to wspaniałe miejsce wypoczynku, rekreacji i noclegu nad Jeziorem Białym. Maksymalna głębokość naszego stawu to 2.5 - 3 m. Różnorodność gatunkowa jest bardzo bogata, możemy spotkać: karpia, lina, okonia, leszcza, sumika karłowatego i karasia. Udostępniamy sprzęt wędkarski.

Ryby łowisz za darmo, a złowioną rybę zjesz na wieczornym grillu.

 

Dla entuzjastów wędkarstwa, którzy preferują aktywne zwiedzanie okolicznych rzek i jezior z wędką w ręku, polecamy znajdujące się w pobliżu zbiorniki wodne takie jak:

  1. Jezioro Białe - 106 ha powierzchni i 36,6 m głębokości, na jego walory naturalne składają się ładne, piaszczyste plaże, twarde dno, przezro­czysta woda i malownicze sąsiedztwo Lasów Sobiborskich. J.Białe jest, co roku zarybiane szczupakiem, sumem, węgorzem, karpiem, linem, jaziem. Rybostan jest przebogaty.
  2. Jezioro Glinki - to urocze, niewielkie około 50 ha jezioro, w większej części otoczone lasem. Dno jeziora twarde, piaszczyste, tylko od strony zachodniej muliste. Maksymalna głębokość nie przekracza 8m. Wody jeziora są czyste, a świadectwem na to jest licznie występujący tu rak. Przeważają tu płocie i niewielkie leszcze. Łowiąc natkniemy się na wzdręgę i ukleję. Ale występują tu także karp i lin. Ten pierwszy dorasta do znacznych rozmiarów. Z ryb drapieżnych występuje tu szczupak, sandacz, okoń a także niedawno zarybiany sum.
  3. Jezioro Święte - liczy niespełna 6 ha powierzchni, na stosunkowo dużą głębokość 9,6 m. Dostęp do wody możliwy jest ze wszystkich stron. Wśród gatunków ryb przeważają tu: karp, lin i szczupak.
  4. Rzeka BUG - Rzeka Bug silnie meandruje, skarpy brzegów wysokie z licznymi nawisami. Szybkość nurtu w granicach od 0,2 do 0,4 m/s. Dno twarde, gliniaste i piaskowo -gliniaste, miejscowo w zakolach rzeki – muliste. Koryto rzeki o charakterze naturalnym z licznymi zwaliskami konarów drzew. Głębokość rzeki od 1 do 6 m.

 

Ranczo

Kontakt

Ośrodek Wypoczynkowy

Okuninka-RANCZO

 ul. Dworska 62

22-200 OKUNINKA

Tel. 504 035 434

Tel. 503 105 722

Tel. 82 56 06 111


Nawigacja GPS

51°31’01.7″N, 23°33’12.0″E

Copyright © 2013 Okuninka-RANCZO Rights Reserved. Created by Krzysztof Zając